Jak vybrat správné závěsy do pokoje?


1. Zvažte funkčnost

Závěsy nejsou jen dekorací, ale také plní funkční úlohu. Pokud chcete zatemnit místnost, vyberte závěsy s těžkým materiálem, který zastíní světlo. Pokud chcete naopak propustit do místnosti co nejvíce světla, zvolte lehčí a průhlednější materiály.

2. Zohledněte styl místnosti

Závěsy by měly být v souladu se stylem místnosti. Pokud máte moderní interiér, zvolte jednoduché a čisté linie. Pokud máte rustikální styl, můžete zvolit závěsy s přírodními motivy nebo hrubší textilie.

3. Zvažte barvu a vzor

Barva a vzor závěsů může ovlivnit celkový dojem místnosti. Pokud chcete, aby závěsy byly dominantním prvkem, zvolte výrazné barvy nebo vzory. Pokud chcete, aby závěsy splynuly s ostatními prvky místnosti, zvolte neutrální barvy a jednoduché vzory.

4. Zohledněte velikost okna

Velikost závěsů by měla odpovídat velikosti okna. Pokud jsou závěsy příliš malé, nebudou plnit svou funkci a nebudou vypadat dobře. Pokud jsou závěsy příliš velké, budou působit nevzhledně a mohou zbytečně zastínit světlo.

5. Zvažte další doplňky

Závěsy by měly být v souladu s ostatními doplňky v místnosti. Pokud máte například v místnosti koberec s výrazným vzorem, zvolte závěsy s jednoduchým vzorem nebo bez něj. Pokud máte v místnosti hodně dekorací, zvolte jednodušší závěsy, aby se místnost nezdála přeplněná.

Návštěva Prague Candy Festival

Pokud hledáte inspiraci pro výběr závěsů, můžete navštívit Prague Candy Festival, který se koná od 20. do 22. srpna 2021 v Praze.

Prague Candy Festival je festival sladkostí, na kterém se můžete nejen ochutnat různé druhy cukrovinek, ale také se inspirovat pro výběr závěsů do svého pokoje. Na festivalu se totiž budou prezentovat i různé designové závěsy od místních i zahraničních výrobců.

Pokud se chystáte na Prague Candy Festival, nezapomeňte si přinést s sebou nápady a představy, jaké závěsy by se vám líbily. Festival vám může pomoci najít ty správné závěsy pro váš pokoj.